Shakespeare – Macbeth (Pit Of Acheron – Act III Scene 5)

Hypertext Commentary

Pit Of Acheron – Act III Scene 5

The Acheron is a river from ancient greek mythology, known as the ‘river of pain’ and was thought to have led into the Underworld. The witches connecting this evil river to their evil deeds, name a swamp or small water area near Macbeth’s castle where they shall meet with Hecate and Macbeth shall see his destiny.

Acheron Çukuru – Bölüm 3 Sahne 5

Acheron antik Yunan mitolojisinde yer altı dünyasına (cehennem)  öncülük ettiği düşünülen ızdırap nehri olarak bilinir Macbeth’in kalesinin civarında olan bu bataklık ve/ya küçük sulak alanda cadılar, büyücüler bu nehir aracılığıyla kendi şeytani fiilleri doğrultusunda yer altı ile bağlantı kurarlar, Hecate(Yunan mitolojisinde bir tanrıça) ve Macbeth burada buluşarak Macbeth kendi kaderini öğrenecektir.

Kaynak:

William Shakespeare’s Macbeth (Book)

Macbeth Hypertext Commentary

Comments

comments

Yasin Alp Çevik

İletişim Fakültesi ''Sinema ve Televizyon'' bölümü mezunu olup, Yüksek Lisans eğitimimi Doğu Akdeniz Üniversitesinde sürdürmekteyim. Bir kandırmaca, kusur giderme veya tam aksine kusur gösterme sanatı olarak nitelediğim bu alanda araştırma ve öğrenme dürtülerim bana yeni bir kapı araladıkça, öğrendiğim ve öğrenmekte olduğum her bilgiyi cömertçe sizlerle paylaşmak için buradayım. Sevgiler...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir